Запленети пиротехнички средства во Вевчани

Запленети пиротехнички средства во Вевчани.

 

На 25.12.2020 година, при извршен претрес во домот на М.К.(68) од Вевчани, полициски службеници од ОВР Струга, пронајдоа и одзедоа вкупно 2200 парчиња разновидни пиротехнички средства, што тој нелегално ги поседувал. Истиот е приведен и по целосно документирање на настанот, ОВР Струга ќе поднесе соодветна кривична пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани