Предновогодишна тепачка во Охрид

Три лица, предновогодишно се степале во Охрид.

Синоќа во 19,50 часот, на улицата „Ирина Мирка Гинова“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со предизвикување и учество во тепачка помеѓу Д.С.(43) од една и Р.С.(35) и Р.Џ.(40), од друга страна, сите од Охрид.

По целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава, информира Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани