Скопјанец овозможувал дрога во Струга

Скопјанец овозможувал дрога во Струга.

 

ОВР Струга поднесе кривична пријава против А.Г.(46) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „овозможување употреба на наркотични дроги“.  Тој, на  24 и 25.11.2020, во својот стан во Струга, а потоа и во патничко возило, негова сопственост, на три лица им овозможил употреба на амфетамин и марихуана.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани