Кај Велешта приведен жител на Дебар

 

Кај Велешта приведен жител на Дебар.

 

На 06.01.2021 година околу 18 часот, кај месноста „Суво поле“ во близина на струшкото село Велешта, од слобода е лишен О.К.(25) од Дебар. Лицето е приведено врз основа на наредба од Казнено поправната установа затвор Струга, 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани