Се тепале охриѓанец и жител на Крива Паланка

Тепачка меѓу охриѓанец и жител на Паланка.

 

НаНа 08.01.2021 година на улицата „Даме Груев“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со тепачка помеѓу З.П28) од Крива Паланка и К.Н.(26) од Охрид. Против нив, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани