Жител на Ложани со нож се заканувал на стружанец

Жител на Ложани со остар ппредмет се заканувал на стружанец.

 

На 11.01.2021 година во 20.20 часот, Н.В.(32) од Струга, во полициската станица пријави закани со остар предмет упатени кон него, од страна на Д.Ј. од струшкото село Ложани. По целосно расчистување на настанот, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани