Марихуана пронајдена кај охриѓанец

46 годишникот ќе добие пријава.

На 13.01.2021 година, при преглед извршен пред спортска обложувалница лоцирана на улицата „Гоце Делчев“ во Охрид, врз Н.М.(46) од Охрид, полициските службеници пронајдоа и одзедоа паковка со опојна дрога Марихуана. Против него, СВР Охрид ќе поднесе соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани