Охриѓанка касната од куче – миленик

Охриѓанка касната од куче – миленик. 

На 09.11.2021 во СВР Охрид, Т.П.(20) од Охрид пријавила дека во близина на плажата „Горица“, била касната од куче сопственост на Б.Г. од Охрид. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани