Во Велешта фатена марихуана

Марихуана пронајдена во село Велешта.

На 10.11.2021 околу 20.30 часот кај место викано „Жабјак“ во атар на с.Велешта, струшко, полициски службеници од ОВР Струга при преглед на теренот пронашле и одзеле една полиетиленска ќеса со марихуана. Бил извршен увид и по целосно расчистување и докумнетирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од МВР. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани