Охриѓанец фатен со кеса марихуана

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Н.М.(46) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги психотропни супстанции и прекурсори“.

При преглед на патнички автомобил што тој го управувал, полициските службеници пронајдоа и одзедоа кеса со опојна дрога марихуана и семки од растението Cannabis, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани