Охриѓанец агресивно се однесувал во угостителски објект

Охриѓанец агресивно се однесувал во угостителски објект.

На 16.11.2021 во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го приведоа и го лишија од слобода Ѓ.Т.( 34) од Охрид затоа што околу 17, часот во угостителски објект на улица „Железничка“ во Охрид го наруши јавниот ред и мир со викање и агресивно однесување кон вработените и присутните гости. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани