Струшката полиција приведе затвореник избеган од Идризово

Струшката полиција приведе затвореник избеган од Идризово

На ден 18.11.2021 година во 19 часот, полициски службеници од ОВР Струга од слобода го лишија Ф.К.(33) од струшкото село Делогожда.Приведувањето е извршено по претходно распишана потерница од СВР Скопје, поради бегство од казнено поправната установа „Идризово“ Скопје каде е вратен на доиздржување на затворска казна, информира Стефан Димоски портпарол на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани