Приведен охриѓанец, агресивно се однесувал во станбен објект

Приведен охриѓанец, агресивно се однесувал во станбен објект.

На 21.11.2021 година во 23.20 часот, во заеднички простории во станбен објект на улицата „Крум Точков“ во Охрид, В.А.(50) од Охрид го нарушил јавниот ред и мир со викање и непристојно однесување кон станарите. Тој е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани