Се запали валјак на градежна фирма кај Врбјани

Се запали валјак на градежна фирма кај Врбјани.

На 28.11.2021 во 06.05 часот, во СВР Охрид Н.Ј.(30) од селото Белчишта пријави дека на магистрален пат Охрид-Кичево, кој е во изградба, на месноста „Врбјански мост“, настанал пожар на валјак сопственост на фирма. Пожарот е изгаснат а увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Охрид, информиа портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани