Охриѓанец нападнал сограѓанин пред продавница

Охриѓанец нападнал сограѓанин пред продавница. 

На 29.11.2021 година во 14.20 часот, пред продажен објект лоциран на улицата „7 Ноември“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од А.М.(36) врз А.Б.(22), двајцата од Охрид. Напаѓачот е повикан во СВР Охрид и против него ќе биде поднесена соодветна пријава, инфрмира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани