Двајца стружани фатени со ќеса марихуана

Двајца стружани фатени со кеса марихуана во Кичево.

На 03.12.2021 година во ОВР Кичево приведени се Б.Т.(26) и М.Б.(26), двајцата од Струга. При преглед во автомобил „Киа Сит“, со струшки регистарски ознаки, во кој двајцата се превезувале, била пронајдена и одземена ќеса со марихуана. По целосно документирање, ОВР Кичево ќе поднесе соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани