Тројца охриѓани се степале на „Туристичка“

Тројца охриѓани се степале на „Туристичка“. 

 

На 07.02.2022 година во 17.30 часот пред угостителски објект на булеварот „Туристичка“ во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Ј.С.(41), Н.А.(63) и М.Б.(58), сите од Охрид. Против нарушителите  ќе биде поднесена соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани