Видео+ФОТО: Две години успешна приказна – „Нуга Бест“ Охрид

Светски познатата франшиза „Нуга Бест“, веќе две години е  успешна приказна во Охрид. Станува збор за јужнокорејска медицинска компанија која ги комбинира принципите на западната и алтернативната медицина.

 

Светска компанија која е прогласена за  бренд број 1 веќе петта година по ред во областа алтернативната медицина.  Распространета е во над 150 земји во светот и брои 5.500 центри, а во Македонија е присутна полни  седум години.

Марина Златеска, менаџерот на „Нуга Бест“ Охрид вели имаат голем број задоволни клиенти , а нивните сведоштва се најдобрата реклама.

Се работи за модерна медицинска технологија која се препорачува за секого почнувајќи од 4 години па се до најстара возраст. Се третираат сите деформитети на рбетниот столб, но терапијата помага за лекување на астма, несоница, алергии, депресија, намален имунитет. Голем е бројот на здравствени придобивки меѓу кои детокцикација на телото, регенерација, забрзување на метаболизмот и ослободување на болки зависно од деформитетот. Креветот N5 за топлинска масажа, се покажа како многу ефикасна терапија против ревматизам, артритис, болки во вратот, р’бетот и слично. Со редовна употреба, му помага на телото да го обнови имунолошкиот систем со обезбедување на потребните услови за тоа.

Терапијата е наменета за секојдневна употреба!

Интервју со Марина Златеска – менаџер на „Нуга Бест“ Охрид

По повод вториот роденден,  „Нуга Бест“ во Охрид, од 14 до 17 февруари, ги наградува охриѓани со бесплатни третмани, масажи, промоции, попуст на ваучери  и подароци.

Пораката на „Нуга Бест“  е многу едноставна: „Сменете ги вашите навики за живот, користете ги терапиите на Нуга Бест и живејте подолго и поскреќно“.

Закажете термин на тел: 076/748-363

„Нуга Бест“ Охрид се наоѓа на ул „Мите Богоевски“ бр 1 во близина на општината и економското училиште.

Нема достапен опис

Нема достапен опис

 Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Нема достапен опис

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани