На Ќафасан приведено лице со фалсификувана дозвала за престој во Швајцарија

На Ќафасан приведено лице со фалсификувана дозвала за престој во Швајцарија.

На 09.04.2022 во 21.25 часот на Граничен премин „Ќафасан“, полициски службеници го лишиле од слобода Х.Д.(48) од Тетово, затоа што при контрола и проверка на документите било констатирано дека дозволата за престој во Швајцарија била фалсификувана. Тој бил предаден на полициски службеници од Отсекот за прекуграничен криминал, странци и реадмисија Струга – Регионален центар за гранични работи Запад за понатамошна постапка, информираат од МВР. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани