Две лица истепале момче од Горенци во Охрид

Две лица истепале момче од Горенци во Охрид.

На 25.06.2022 година во 18.35 часот во СВР Охрид, А.М.(20) од селото Горенци, општина Дебарца, пријави дека на улицата „7 Ноември“ во Охрид бил физички нападнат од две лица. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани