Во еден ден регистрирани два случаи на семејно насилство во Охрид

Во еден ден регистрирани два случаи на семејно насилство во Охрид.

 

Во првиот случај таткот го тепал малолетниот син.

На 25.06.2022 година во 00.25 часот, во СВР Охрид лишен е од слобода Д.Т.(38) од Охрид. Тој претходно во семејниот дом физички го нападнал малолетниот син, упатил закани кон сопругата и оштетил дел од покуќнината. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Во вториот случај маж ги тепал сопругата и ќерката.

На 25.06.2022 година во 18.20 часот во СВР Охрид лишен е од слобода И.К.(56) од Охрид кој претходно, во семјниот дом во Охрид, физички ги нападнал сопругата и нивната ќерка. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани