Шестмина скопјани се тепале во кафана во Охрид

Скопјани се тепале во угостителски објект во Охрид.

На 27.06.2022 година пред хотелски објект лоциран на регионалниот пат Охрид-Св.Наум, нарушен е јавниот ред и мир со викање и агресивно однесување од С.С. и Р.М.К., кон Б.М.(83), В.С.(50) и Д.Д.(51), сите од Скопје. По целосно документирање, против нарушителите ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани