Скопјани во автокамп во Охрид фатени со марихуана

Скопјани во автокамп во Охрид фатени со марихуана.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Б.И.(28) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“ и „овозможување на употреба наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. При извршен претрес во камп покрај Охридското Езеро, полициските службеници кај него пронајдоа и одзедоа марихуана, која тој им ја овозможил за користење на А.Ч. и А.Ј, двајцата од Скопје, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани