Кај малолетник пронајдени фалсификувани евра и дрога

Кај малолетник пронајдени фалсификувани евра и дрога 

На 09.07.2022 година во 22.30 часот во СВР Охрид е приведенен е 16-годишник од охридското село Елшани, бидејќи кај него се пронајдени фалсификувани пари во вкупна вредност од 1050 евра и дрога. Имено, при преглед извршен на ул.„Гоце Делчев“ во Охрид, полициските службеници кај него пронајдоа и одземаа 21 банкнота од по 50 евра со ист сериски број и една ќеса со марихуана. По целосно расчистување и документирање на случајот, СВР Охрид ќе поднесе соодветни пријави.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани