Приведен жител на Велгошти, агресивно се однесувал кон полициски службеници

Приведен жител на Велгошти, агресивно се однесувал кон полициски службеници. 

На 13.07.2022 година во 18.30 часот во СВР Охрид лишен од слобода е Н.М.43) од охридското село Велгошти. Тој, на улица „Андреја Јованоски“ во Охрид, се однесувал агресивно кон полициски службеници кои вршеле службени дејствија, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски. 

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани