Странци истепале охриѓанец во кафуле во Охрид

Странци во кафуле повредиле охриѓанец.

На 16-07-2022 година околу 01 часот, во кафе бар во Охрид, четири лица странски државјани, го нарушиле јавниот ред и мир при што, еден од нив, со остар предмет го повредил Д.С.(34) од Охрид. Истиот е пренесен во Општата болница во Охрид каде, се констатирани телесни повреди по што, е пуштен на домашно лекување. СВР Охрид работи на расветлување на настанот по што ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани