Жена од Лакочереј со закани одзела 3000 евра

Жителка на Лакочереј се товари за уцена, со закани одзела околу 3000 евра.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против В.С.(39) од охридското село Горно Лакочереј поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „уцена“. Таа, во периодот од  28.05.2022 до 15.06.2022, на лице од село во општина Дебарца му упатила повеќе закани и во неколку наврати му одзела вкупно 172.000 денари.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани