Со нож ја нападнал невенчаната сопруга

Охриѓанец со нож ја нападнал невенчаната сопруга.

На 31.07.2022 година во 01.10 часот во СВР Охрид пријавено е дека Г.Ц. од Охрид во семејниот дом физички ја нападнал неговата невенчана сопруга и со остар предмет се обидел да ја повреди. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, стои во соопштението на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани