Приведен лешанец, недолично се однесувал кон гостите во угостителски објект

Приведен жител на Лешани, агресивно се однесувал кон гостите во угстителски објект.

На 01.08.2022 година во 23.50 часот, во СВР Охрид приведен е А.М.(35) од селото Лешани-општина Дебарца. Тој претходно, во близина на угостителски објект лоциран на улицата „Стив Наумов“ во Охрид, го нарушил јавниот ред и мир со агресивно и недолично однесување кон гостите и случајните минувачи. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани