Две лица од Охрид истепале 24 годишник

Две лица од Охрид истепале 24 годишник во угостителски објект.

На 05.08.2022 година во 02.10 часот во близина на угостителски објект на булеварот „Туристичка“ во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со физички напад извршен од Е.И. и А.И. врз А.М.(24), сите од Охрид. Против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава, стои во соопштението на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани