Пит бул нападнал охриѓанец додека го шетал кучето миленик

Пит бул нападнал домашно куче и неговиот сопственик.


На 06.08.2022 година во 01.50 часот, Ж.М.(24) од Охрид пријавил дека тој и неговото куче на улицата „Марко Нестороски“ во Охрид биле нападнати од куче „Пит Бул“ кое излегло од двор. Се преземаат  мерки за расчистување на случајот, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани