40 годишен кумановец тепал малолетник во Охрид


Кумановец со метален предмет нападнал малолетник од Скопје Нарушувањето се случи во Извидничкиот центар во Охрид.

На 06.08.2022 година во 01.20 часот во Извиднички Центар во Охрид, А.А.(40) од Куманово го нарушил јавниот ред и мир и со метален предмет нападнал малолетник од Скопје. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани