Жител на Лескоец истепан во угостителски објект во Охрид

Истепан жител на Лескоец во кафана во Охрид.

На 07.08.2022 година во 03,40 часот, во СВР Охрид пријавен е нарушен јавен ред и мир со физички напад извршен пред угостителски објект на булеварот „Железничка“ во Охрид. Според пријавеното, Ј.С.(29) од охридското село Лескоец, бил физички нападнат од Н.Б. од селото Велгошти,  А.Н. од селото Мешеишта и уште две непознати лица. Се преземаат мерки за расветлување на настанот по што ќе биде поднесена пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани