Се степале двајца повозрасни охриѓани

Се степале двајца повозрасни охриѓани.

На 08.08.2022 во 10,40 часот, на улицата „Васил Стефоски“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со расправија и физичка пресметка помеѓу А.Е.(64) и Р.Е.(48), двајцата од Охрид. Против нив, ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани