Полицијата пронајде остри предмети и марихуана

Во три засебни случаи охридската полиција пронајде и одзеде остри предмети и марихуана.

На 10.08.2022 година во 04 часот, во СВР Охрид приведен е Б.И.(31) од струшкото село Велешта. При преглед извршен на булеварот „Железничка“ во Охрид, полициски службеници кај него пронајдоа и одзедоа остар предмет. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

МиНа 09.08.2022 година во 01.30 часот, при преглед врз Е.Ш.(42) од Охрид,извршен на улицата „Кузман Капидан“ во Охрид, полициските службеници кај него пронајдоа и одзедоа остар предмет. Тој е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

На 10.08.2022 година околу 02 часот, во СВР Охрид приведен е М.С.(25) од Охрид. Тој, заедно со И.Ѓ.(24) од скопско Ново Село, биле затекнати во патничко возило „Нисан“, со охридски регистарски ознаки, кај плажата „Магнус“ во Охрид и при извршен преглед, полициските службеници кај М.С. пронашле и одзеле марихуана. По целосно документирање на настанот, СВР Охрид ќе поднесе соодветни пријави, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани