Холанѓанец со трактор излетал во Коњско

25 годишен жител на Холндија, вчера со трактор излетал на патот кон Горно Коњско.

На 11.08.2022 година во СВР Охрид, пријавено е дека, на локален пат во охридското село Горно Коњско, излетало возило Т3 трактор, при што, повредени се две лица.. Од извршениот увид, констатирано е дека возачот У.В.Ј.(25) од Холандија, изгубил контрола, удрил во дрво по што, возилото се превртело. Возачот и сопатникот В.Ј.М(22), од Холандија, со возило на Итната медицинска помош, се пренесени во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид каде им се констатирани тешки телесни повреди, стои во соопштението на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани