Пештанец нападнал старица

36 годишен жител на Пештани нападнал 73 годишна сожителка.


На 12.08.2022 во 20.55 часот во СВР Охрид е пријавено дека  во близина на угостителски објект во селото Пештани, Ј.М.(36) физички ја нападнал В.К.(73), двајцата од истото село. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, стои во соопштението на СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани