Жена од Лескоец нападната од куче скитник

Жена од Лескоец пријавила напад од куче.
На 13.08.2022 година во 23,40 часот, С.С.(35) од охридското село Лескоец, во СВР Охрид пријави дека, на локален пат во селото, била касната од куче скитник, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани