Охриѓанец нападнал жител на Кривогаштани

Охриѓанец физички нападнал жител на Кривогаштани.

На16-08-2022 година  во СВР Охрид приведен е З.А.(61) од Охрид, кој претходно, во зграда на улицата „Ванчо Питошески“ во Охрид, физички го нападнал Г.С.(51) од селото Пашино Рувци-Кривогаштани. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани