Повредени две лица во сообраќајка кај Куратица

Во сообраќајка кај Куратица повредени две лица.

На 20.08.2022 часот, во 13.30 часот во СВР Охрид, пријавена е дека на магистралниот пат Охрид-Битола на влезот за селото Куратица, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило “туран“ со охридски регистарски ознаки, управувано од А.К.(67) од Охрид, и мотоцикл “кавасаки“ со битолски регистарски ознаки, управуван од К.О.(31) од Битола. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, а со телесни повреди се здобила сопатничката С.Д.(22) од Битола констатирани во болницата “Св.Еразмо“ во Охрид. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Охрид, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани