Голем број измами за наводни сообраќајни незгоди

Голем број измами за наводни сообраќајни незгоди.

Секторот за внатрешни работи Охрид апелира до граѓаните да бидат претпазливи во комуникацијата со непознати лица и да не наседнуваат на измами и информации за наводно случени сообраќајни незгоди, да не им даваат пари на измамниците и сите сомнителни случаи веднаш да ги пријават во најблиската полициска станица или на бесплатниот телефонски број 112.

СВР Охрид работи на расчистување на досега пријавените случаи и пронаоѓање на сторителите по што ќе поднесе соодветни пријави, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани