Приведено лице со марихуана

Во два засебни случаи приведени две лица со марихуана.

-На 29.08.2022 во 21.20 часот на ул.„Туристичка“ во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го лишиле од слобода С.К.(25) од с.Велгошти, охридско, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана. По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани