Охриѓанец истепан пред хотел

Охриѓанец истепан пред хотел.

-На 28.08.2022 во 14.00 часот во СВР Охрид, Г.У.(40) од Охрид пријавил дека пред хотел во Охрид бил физички нападнат од две лица, при што се здобил со повреди констатирани во Медицински центар Охрид. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесена соодветна пријава, информираат од СВР Охрид.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани