Четворица битолчани истепале охриѓанец

Четворица битолчани истепале охриѓанец.

На 11.09.2022 година во 22,30 часот во СВР Охрид, приведени се Д.Т.(33), К.К.(39), Ѓ.С.(26) и И.В.(39), сите од Битола. кои, претходно на булеварот „Туристичка“ во Охрид, физички го нападнале А.С.(43) од Охрид. Против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани