Велоштанец истепал жител на Свињишта

Велоштанец нападнал жител на село Свињишта во Косел.

На 14.09.2022 во 15.20 часот во СВР Охрид пријавено е дека во близина на деловен објект во охридското село Косел, М.А.(52) од селото Велгошти физички го нападнал А.Н.(36) од селото Свињишта. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани