Охриѓанец лишен од слобода, се сомничи за физички напад

На 16.09.2022 година полициски службеници во СВР Охрид, го лишија од слобода Х.Б.(23) од Охрид. Тој се сомничи дека на 14.09.2022 со С.Б. од Охрид, во селото Велгошти со употреба на сила го внеле С.К.(25) во возило, по што го однеле во село Рамне каде физички го нападнале. По целосно документирање на случајот, против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани