Жител на Лескоец истепал охриѓанец

Жител на Лескоец истепал охриѓанец.

На 28.09.2022  година во 02.40  часот во СВР Охрид лишен од слобода е Н.П.(45) од охридското село Лескоец, кој претходно во селото физички го нападнал В.К.(53) од Охрид. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани