Охриѓанец нападнал 19 годишна девојка

Охриѓанец нападнал девојка на улица.

На 29.09.2022 година околу 16 часот во СВР Охрид, пријавено е дека на улицата „Дејан Војвода“ во Охрид, Н.К.(29) физички ја нападнал Н.К.(19), двајцата од Охрид. Против напаѓачот ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани