Охриѓанец ја истепал сопругата во семејниот дом

Охриѓанец ја истепал сопругата.

На 03.10.2022 година во СВР Охрид, лишен од слобода е М.Ш.(46) од Охрид кој во семејниот дом во Охрид физички ја нападнал неговата сопруга. Против него ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани