Се степале охриѓанец и жител на Волино.

На 06.10.2022  во 13.35 часот пред угостителски објект лоциран на кеј „Македонија“ во Охрид нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Ж.С. од Охрид  и Д.П.(21)  од селото Волино, општина Дебарца. По целосно документирање на настанот, ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани